T : 58 346 36 80
aline-logo

Neurologopedia

Odkryj świat neurologopedii i odzyskaj pełną komunikację.

Neurologopedia jest dziedziną zajmującą się diagnozowaniem i terapią zaburzeń komunikacji i mowy oraz wymowy.Nasze centrum Aline specjalizuje się w oferowaniu kompleksowej opieki neurologopedycznej, mającej na celu przywrócenie prawidłowych funkcji języka – w odniesieniu do potrzeb poprawy stanu stomatologicznego Pacjentów.

Współpraca neurologopedy z ortodontami, periodontologami, protetykami, fizjoterapeutami jest niezwykle istotna dla kompleksowego leczenia Pacjentów. Neurologopeda może dostarczyć cennych informacji dotyczących rozwoju funkcji języka, w których bierze udział od urodzenia – ssania, połykania, oddychania, żucia. To pozwala lepiej zrozumieć
i przewidzieć potrzeby Pacjenta. Wspólna praca tych specjalistów pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty i poprawić jakość życia Pacjentów.

Na czym polega terapia neurologopedyczna
i dla kogo ona jest?

Nasze usługi są skierowane do osób w różnym wieku, które borykają się z zaburzeniami związanymi z nieprawidłowościami zgryzu powiązanymi z pracą języka. Pomagamy zarówno dzieciom, jak i Pacjentom dorosłym.

Często spotykane problemy z wymową, jak niepewność
w wymowie, trudności w artykulacji czy niedostateczna płynność mogą być skutecznie poprawione poprzez terapię neurologopedyczną. Dlatego warto skorzystać z pomocy neurologopedy, niezależnie od wieku czy diagnozy.

W naszym Centrum starannie diagnozujemy przyczyny problemów, aby dostosować odpowiednie leczenie dla każdego Pacjenta.

aline_sygnet_2
Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum Aline jest gabinetem stomatologicznym, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

Cennik

Logopedia

Konsultacja logopedyczna

Polega na dokładnym badaniu narządu mowy, w skład którego wchodzą m. in. język, dno jamy ustnej, mięśnie głowy i szyi, a także szczegółowej rozmowie z Pacjentem, mającej na celu ustalenie przyczyn ewentualnych trudności.

250

Terapia logopedyczna

Związana jest z wykonywaniem terapii manualnej i masażu przez terapeutę, ale także utrwalaniu prawidłowych wzorców dotyczących wymowy, oddychania, żucia i przełykania, co wiąże się z nauką Pacjenta wykonywania odpowiednich ćwiczeń. W terapii logopedycznej bardzo często wykorzystuje się też dodatkowo pomoce w postaci,
np. stymulatorów.

200

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Joanna Zembrzuska

specjalista neurologopedii
i wczesnej interwencji logopedycznej

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych