Twoje Centrum nowoczesnej ortodoncji i stomatologii


W Centrum Aline łączymy innowacyjną technologię i profesjonalizm z ludzkim podejściem oraz zrozumieniem potrzeb Pacjenta.

Wierzymy, że leczenie stomatologiczne to wspólny wysiłek Pacjenta i lekarza. Wierzymy, że satysfakcja z osiągniętego rezultatu jest jednakowo ważna dla obu stron.

Stawiamy na indywidualne podejście. To motto Aline, którego założycielem jest dr Tomasz Czajkowski.

Kilkunastoletnie doświadczenie i zamiłowanie do wykonywanego zawodu sprawia, że zyskujemy zaufanie i uznanie nie tylko wielu Pacjentów, ale również innych specjalistów.

Zdrowy uśmiech niesie ze sobą wiele korzyści. Estetyka uśmiechu jest tylko jedną z nich. Przyczyny rozpoczęcia leczenia mogą być też inne: ścieranie się zębów, czy dolegliwości bólowe. Naszą misją jest pomoc w czasie trwania aktywnej fazy leczenia oraz po jej zakończeniu. Na każdym etapie możesz liczyć na wsparcie wysoce wykwalifikowanego zespołu, który dokładnie zaplanuje przebieg leczenia, a także zadba o Twój komfort i dobre samopoczucie.

Wszystko po to, aby piękny i zdrowy uśmiech nigdy nie znikał z Twojej twarzy.

Co nas wyróżnia?

01 /

Zespół lekarzy

Aline to przede wszystkim ludzie. Zespół lekarzy, higienistek, asystentek i rejestratorek czeka, aby udzielić Ci pomocy na najwyższym poziomie.

02 /

Czyste powietrze

Centrala wentylacyjna gwarantująca wymianę powietrza co 20 minut, wyposażona w system jego oczyszczania ActivTek, powoduje m. in. spadek liczby cząstek zakaźnych wirusa SARS-CoV-2 o 99,99%.

03 /

Przyjazne relacje

Budujemy relację opartą na zaufaniu i dobrej komunikacji, aby proces leczenia przebiegał sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie


Jako doświadczony zespół specjalistów dokładamy wszelkich starań, aby Twoje leczenie było skuteczne i komfortowe.

Poznajmy się!


dr n. med.
Tomasz Czajkowski

specjalista ortodonta

Od zawsze związany z ortodoncją.

Z pasją zajmuje się nawet najmniejszymi problemami ortodontycznymi, jak również leczeniem skomplikowanych wad zgryzu, w tym ortodontycznym przygotowaniem do zabiegów ortognatycznych (chirurgicznego leczenia nieprawidłowości szkieletowych kompleksu twarzowo-szczękowego).

Właściciel i założyciel Aline - Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2007 do 2011 roku ściśle związany z Zakładem Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie odbywał staż specjalizacyjny z ortodoncji, aby w 2011 roku uzyskać tytuł specjalisty w tej dziedzinie. W latach 2010 - 2011 pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2014 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na temat „Retrospektywnej oceny wyników leczenia ortodontycznego z zastosowaniem aparatów samoligaturujących i konwencjonalnych”, która była owocem studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w latach 2011-2014.

Na swoim koncie ma publikacje w czasopismach polskojęzycznych, jak i anglojęzycznych oraz liczne wystąpienia na zjazdach i konferencjach o tematyce ortodontycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego

Prywatnie: uzależniony od swojej rodziny i biegania.


lek. dent.
Anna Armada

protetyk

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawsze uśmiechnięta i radosna. Zajmuje się planowaniem i realizacją kompleksowych leczeń protetycznych, w których niebagatelną rolę bardzo często odgrywa przygotowanie periodontologiczne, chirurgiczne i ortodontyczne.

Uczestnictwo w wielu szkoleniach z zakresu protetyki stomatologicznej, ale również pozostałych dziedzin stomatologicznych, pełne zaangażowanie w leczenie oraz wielka empatia, sprawiają, że z niespotykaną łatwością potrafi poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi problemami naszych Pacjentów.

Prywatnie: uwielbia podróżować i jeździć na snowboardzie.


lek. dent.
Marta Sworczak-Gołąbowska

specjalista periodontolog

Już w wieku nastoletnim doszła do wniosku, że zostanie dentystką. Kluczowym etapem realizacji tych marzeń było ukończenie kierunku lekarsko-dentystycznego z wyróżnieniem na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w 2009r. W czasie studiów przekonała się, że nowoczesna periodontologia jest jej pasją, i właśnie tej dziedzinie chce się poświęcić. Te zdarzenia zadecydowały o rozpoczęciu specjalizacji z periodontologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w 2010r. Przez 4 lata kształciła się pod okiem najlepszych specjalistów, doskonaląc swoje umiejętności i zgłębiając wiedzę periodontologiczną oraz ogólnomedyczną.

Na początku roku 2015 przystąpiła do Państwowego Egzaminu Specjalistycznego, który zdała z wyróżnieniem, uzyskując tytuł specjalisty periodontologa. W naszym gabinecie zajmuje się szeroko pojętą periodontologią.

Jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Problem pacjenta stara się zawsze widzieć w jak najszerszej perspektywie, aby podczas leczenia najlepiej wykorzystać wszystkie osiągnięcia nowoczesnej stomatologii. Dlatego nieustannie uczestniczy w kursach dokształcających, konferencjach naukowych oraz śledzi prasę specjalistyczną ze wszystkich dziedzin stomatologii.

Prywatnie: mama Tymka, pasjonatka podróży oraz dobrego kina.


lek. dent.
Pamela Dudek

ortodoncja

Ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najważniejszy jest dla niej ciągły rozwój poprzez kusy, szkolenia z najnowszych metod leczenia ortodontycznego oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych: skanera wewnątrzustnego, DSD, wirtualnego projektowania leczenia ortodontycznego oraz miniimplantów.

W swojej pracy koncentruje się na precyzji oraz sprawdzonych protokołach leczenia. Zawsze analizuje wpływ czynników przeszłych na powstanie problemu i podejmę leczenie stomatologiczne, które będzie optymalnym rozwiązaniem problemów obecnych i tych, które mogłyby się pojawić za kilka czy kilkanaście lat. Dlatego też zwraca bardzo dużą uwagę na stawy skroniowo- zuchowe, drogi oddechowe oraz napięcie mięśni twarzy, wspierając leczenie ortodontyczne terapią opracowaną przez neurologopeda, opinią fizjoterapeuty oraz laryngologa.

Prowadzi leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów stałych oraz nakładek.

W wolnych chwilach dba o dobrą formę uprawiając pilates.


lek. dent.
Agnieszka Maj

specjalista pedodonta

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów przewodniczyła Polskiemu Towarzystwu Studentów Stomatologii i została laureatem ogólnopolskiego konkursu Najlepszy Student Stomatologii. Rozwój naukowy postanowila kontynuować na swoim Alma Mater, gdzie ukończyła specjalizację ze stomatologii dziecięcej.

Agnieszkę można zlokalizować na półwyspie, natomiast w chłodniejsze miesiące trudni się krytyką filmową produkcji Netflixa.


lek. dent.
Marcin Korn

stomatologia zachowawcza z endodoncją, chirurgia, protetyka

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którego pasją i główną specjalizacją jest leczenie chirurgiczne z implantologią, leczenie protetyczne oraz endodontyczne.

Każdego Pacjenta traktuje indywidualnie, ogromną wagę przywiązuje do rozmowy oraz dokładnego wyjaśnienia diagnozy i rozwiązania problemu. Jest bardzo cierpliwy i skrupulatnie tłumaczy wszystkie procedury oraz etapy leczenia. Uważa, że dobra komunikacja to podstawa skutecznego leczenia.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach w zakresie endodoncji, implantologii i chirurgii oraz protetyki.

Prywatnie: szczęśliwy mąż i tata. W wolnych chwilach miłośnik wędrówek górskich oraz jazdy na rowerze.


Dorota Jabłonowska

Ortodoncja

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Lekarz z jedenastoletnim stażem pracy, od czterech lat zajmuje się ortodoncją, a w szczególności leczeniem z wykorzystaniem apartów stałych i ruchomych u dzieci i dorosłych. Ukończyła staż specjalistyczny z ortodoncji we Wrocławiu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Swoim pacjentom stara się zapewnić najlepszą opiekę stomatologiczną uwzględniając kompleksowe podejście do problemu i wszystkie dostępne możliwości jego rozwiązania. Stara się zminimalizować dyskomfort towarzyszący w gabinecie stomatologicznym zapewniając przyjazną atmosferę i dużą dozę wyrozumiałości podczas każdej wizyty.

Prywatnie poza pracą największą radość sprawiają jej podróże, w szczególności wędrówki po górskich szlakach, nieodłącznie związana z nimi fotografia oraz jazda motocyklem.


lek. dent.
Adam Pióro

chirurgia, implantologia

Do swojej pracy podchodzi z ogromną pasją, cechuje go profesjonalizm, pogoda ducha, wysoka kultura osobista oraz empatyczne podejście do pacjenta.

Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem renomowanych polskich oraz zagranicznych organizacji, zrzeszających ekspertów z dziedziny implantologii i chirurgii. Uczestniczył w ponad 100 kursach, seminariach oraz kongresach z zakresu różnych dziedzin stomatologii, ze szczególnym uwzględnieniem zaawansowanych procedur chirurgicznych, implantologicznych i implantoprotetycznych.

Doktor Adam skutecznie operuje przypadki bardzo wymagające. Ogromna wiedza teoretyczna i praktyczna pozwalają na realizację za skomplikowanych zabiegów wszczepienia implantów zębowych wraz z całym procesem przygotowawczym, włączając zabiegi rozległych regeneracji kości i tkanek miękkich.


lek. dent.
Mikołaj Mielke

chirurgia, implantologia

Od najmłodszych lat interesował się zagadkami ludzkiego ciała i fascynowała go medycyna do tego, wykazywał się dużą zręcznością manualną, co później w naturalny sposób wpłynęło na zainteresowanie chirurgią i implantologią. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Curriculum Implantologii, w 2016 roku uzyskał tytuł lekarza implantologa, a w 2018 roku tytuł eksperta ds. implantologii renomowanych, międzynarodowych towarzystw implantologicznych – PSI, ICOI , DGOI. Stale poszerza zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej, uczestnicząc w kongresach naukowych oraz kursach o charakterze warsztatowym. Szczególnie fascynują Mikołaja stomatologia cyfrowa i implantologia nawigowana, w których stara się nieustannie doskonalić.

Wolny czas spędza ze swoimi cudownymi synami – Antonim i Olkiem oraz żoną Pauliną. Mieszkają też z nimi inni domownicy – ich zamiłowanie do zwierząt sprawiło, że mają pod dachem kilku ulubieńców i niewykluczone, że będzie ich więcej. Kiedy codzienne obowiązki pozwolą, poświęca czas swoim sportowym pasjom, grając w piłkę nożną lub jeżdżąc na rowerze – ruch to zdrowie!


Natalia Wysocka

specjalista neurologopedii i wczesnej interwencji logopedycznej

Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Głównym zainteresowaniem w dziedzinie logopedii stały się dla niej kwestie związane z terapią miofunkcjonalną, czyli dbaniem o prawidłową realizację funkcji narządów jamy ustnej, którą warunkuje nie tylko anatomia, ale również świadome wsparcie prawidłowych wzorców już od najmłodszych lat z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod, np. pracą ze stymulatorami funkcji ortodontycznych MFS.

W naszym gabinecie Pani Natalia zajmie się m.in. oceną budowy i funkcjonowania traktu ustno-twarzowego, przygotowaniem Pacjentów do zabiegu frenotomii oraz postępowaniem pozabiegowym, diagnozą i terapią wad wymowy.

Między intensywnymi ćwiczeniami Pani Natalia chętnie rozmawia o muzyce, której uwielbia słuchać (odwiedziłam około 100 koncertów artystów polskich) i o śpiewie, który trenowała od najmłodszych lat.


Paulina Kinder-Czajkowska

menager Centrum

Właścicielka i założycielka Aline - Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii.

Absolwentka Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, gdzie z wyróżnieniem ukończyła program Executive MBA.

Dba o sprawne funkcjonowanie naszego Centrum, a także o to, aby każda osoba, która się w nim znajdzie, czuła się komfortowo i naturalnie. W poszukiwaniu rozwiązań dotyczących samopoczucia Pacjentów leczących się w Aline, nigdy nie szuka kompromisów, ponieważ interesuje ją tylko pełny sukces.

Prywatnie: pasjonatka jazdy konnej.


Nela Kannenberg

koordynator Centrum Aline/ higienistka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, kształcąca się w kierunku biznesowym, osoba zaangażowana i skrupulatna. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła na rynku Polskim jak i za granicą, co pozwala na wykorzystanie szerszej perspektywy w opiece nad Pacjentem. Otwartość i komunikatywność zapewniają jej dobre relacje z Pacjentem i całym zespołem.

Jest wielką fanką metamorfoz wizualnych jak i mentalnych, jakie dzieją się na fotelu stomatologicznym, stąd jej nieustanna pasja i zamiłowanie do wykonywanych zadań.

Prywatnie Nela w pełni korzysta z wszelkich możliwości aktywnego spędzania czasu oraz wyszukanych taktyk relaksu.


Anna Król

higienistka

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Jej domeną jest empatia i delikatność. Komfort Pacjentów stawia na pierwszym miejscu. Bardzo dobrze czuje się w higienizacji pacjenta periodologicznego. Indywidualnie dobiera techniki oraz przybory higieniczne. Dokłada wszelkich starań, aby Pacjent po wizycie był w pełni świadom jak utrzymać higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Ania nieustannie rozwija swoje umiejętności zarówno szkoleniami jaki w pracy przy pacjencie ortodontycznym gdzie zdejmuje aparaty i zakłada retainery.

Prywatnie Ani uwielbia jazdę na rowerze, spacery ze swoimi psami i każdą pozostałą możliwość spędzania czasu na dworze.


Katarzyna Rosalewska

higienistka/asystentka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z wieloletnim doświadczeniem. Sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Aktywnie uczestniczy w wykonywaniu wszelkich procedur medycznych skupiając się równocześnie na zapewnieniu Pacjentowi komfortowych warunków.

Jak sama mówi, najbardziej spełnia się w samodzielnej pracy z Pacjentami, podczas której profesjonalnie dba o higienę ich jamy ustnej.

Empatyczna, zaangażowana, dokładna.


Alicja Kulikowska

higienistka/asystentka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z wieloletnim doświadczeniem w zakresie higieny oraz pracy z lekarzem, ponadto absolwentka Szkół Medycznych w Gdańsku o kierunku Elektroradiologia, dlatego Alicję poza pracą z lekarzem, można spotkać w gabinecie RTG. Energiczna, otwarta i przyjazna co daje świetne rezultaty w integracji z zespołem i relacjach z Pacjentami. W pracy najbardziej odnajduje się przy zabiegach chirurgicznych, implantologii oraz protetyki. Dzięki ciągłej chęci rozwoju poszerza swoje umiejętności pracując również w obszarze ortodoncji, co jak sama mówi - daje jej ogromną satysfakcję.

Prywatnie Alicja jest fanką adrenaliny oraz podróży.


Anna Szewczyk

higienistka/asystentka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu wszystkich dziedzin stomatologii. Ostatnio, dzięki współpracy z dr Tomaszem Czajkowskim, pogłębia swoje umiejętności w pracy z Pacjentami podczas leczenia ortodontycznego.

Zawsze uśmiechnięta oraz stawiająca dobro i komfort Pacjentów na pierwszym miejscu, czym zjednuje sobie ich serca. Do tego niezwykle opanowana i otwarta.

Prywatnie jej pasją jest malarstwo.