Twoje Centrum nowoczesnej ortodoncji i stomatologii


W Centrum Aline łączymy innowacyjną technologię i profesjonalizm z ludzkim podejściem oraz zrozumieniem potrzeb Pacjenta.

Wierzymy, że leczenie stomatologiczne to wspólny wysiłek Pacjenta i lekarza. Wierzymy, że satysfakcja z osiągniętego rezultatu jest jednakowo ważna dla obu stron.

Stawiamy na indywidualne podejście. To motto Aline, którego założycielem jest dr Tomasz Czajkowski.

Kilkunastoletnie doświadczenie i zamiłowanie do wykonywanego zawodu sprawia, że zyskujemy zaufanie i uznanie nie tylko wielu Pacjentów, ale również innych specjalistów.

Zdrowy uśmiech niesie ze sobą wiele korzyści. Estetyka uśmiechu jest tylko jedną z nich. Przyczyny rozpoczęcia leczenia mogą być też inne: ścieranie się zębów, czy dolegliwości bólowe. Naszą misją jest pomoc w czasie trwania aktywnej fazy leczenia oraz po jej zakończeniu. Na każdym etapie możesz liczyć na wsparcie wysoce wykwalifikowanego zespołu, który dokładnie zaplanuje przebieg leczenia, a także zadba o Twój komfort i dobre samopoczucie.

Wszystko po to, aby piękny i zdrowy uśmiech nigdy nie znikał z Twojej twarzy.

Co nas wyróżnia?

01 /

Zespół lekarzy

Aline to przede wszystkim ludzie. Zespół lekarzy, higienistek, asystentek i rejestratorek czeka, aby udzielić Ci pomocy na najwyższym poziomie.

02 /

Czyste powietrze

Centrala wentylacyjna gwarantująca wymianę powietrza co 20 minut, wyposażona w system jego oczyszczania ActivTek, powoduje m. in. spadek liczby cząstek zakaźnych wirusa SARS-CoV-2 o 99,99%.

03 /

Przyjazne relacje

Budujemy relację opartą na zaufaniu i dobrej komunikacji, aby proces leczenia przebiegał sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie


Jako doświadczony zespół specjalistów dokładamy wszelkich starań, aby Twoje leczenie było skuteczne i komfortowe.

Poznajmy się!


dr n. med.
Tomasz Czajkowski

specjalista ortodonta

Od zawsze związany z ortodoncją.

Z pasją zajmuje się nawet najmniejszymi problemami ortodontycznymi, jak również leczeniem skomplikowanych wad zgryzu, w tym ortodontycznym przygotowaniem do zabiegów ortognatycznych (chirurgicznego leczenia nieprawidłowości szkieletowych kompleksu twarzowo-szczękowego).

Właściciel i założyciel Aline - Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2007 do 2011 roku ściśle związany z Zakładem Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie odbywał staż specjalizacyjny z ortodoncji, aby w 2011 roku uzyskać tytuł specjalisty w tej dziedzinie. W latach 2010 - 2011 pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2014 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na temat „Retrospektywnej oceny wyników leczenia ortodontycznego z zastosowaniem aparatów samoligaturujących i konwencjonalnych”, która była owocem studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w latach 2011-2014.

Na swoim koncie ma publikacje w czasopismach polskojęzycznych, jak i anglojęzycznych oraz liczne wystąpienia na zjazdach i konferencjach o tematyce ortodontycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego

Prywatnie: uzależniony od swojej rodziny i biegania.


lek. dent.
Anna Armada

protetyk

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawsze uśmiechnięta i radosna. Zajmuje się planowaniem i realizacją kompleksowych leczeń protetycznych, w których niebagatelną rolę bardzo często odgrywa przygotowanie periodontologiczne, chirurgiczne i ortodontyczne.

Uczestnictwo w wielu szkoleniach z zakresu protetyki stomatologicznej, ale również pozostałych dziedzin stomatologicznych, pełne zaangażowanie w leczenie oraz wielka empatia, sprawiają, że z niespotykaną łatwością potrafi poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi problemami naszych Pacjentów.

Prywatnie: uwielbia podróżować i jeździć na snowboardzie.


lek. dent.
Marta Sworczak-Gołąbowska

specjalista periodontolog

Już w wieku nastoletnim doszła do wniosku, że zostanie dentystką. Kluczowym etapem realizacji tych marzeń było ukończenie kierunku lekarsko-dentystycznego z wyróżnieniem na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w 2009r. W czasie studiów przekonała się, że nowoczesna periodontologia jest jej pasją, i właśnie tej dziedzinie chce się poświęcić. Te zdarzenia zadecydowały o rozpoczęciu specjalizacji z periodontologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w 2010r. Przez 4 lata kształciła się pod okiem najlepszych specjalistów, doskonaląc swoje umiejętności i zgłębiając wiedzę periodontologiczną oraz ogólnomedyczną.

Na początku roku 2015 przystąpiła do Państwowego Egzaminu Specjalistycznego, który zdała z wyróżnieniem, uzyskując tytuł specjalisty periodontologa. W naszym gabinecie zajmuje się szeroko pojętą periodontologią.

Jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Problem pacjenta stara się zawsze widzieć w jak najszerszej perspektywie, aby podczas leczenia najlepiej wykorzystać wszystkie osiągnięcia nowoczesnej stomatologii. Dlatego nieustannie uczestniczy w kursach dokształcających, konferencjach naukowych oraz śledzi prasę specjalistyczną ze wszystkich dziedzin stomatologii.

Prywatnie: mama Tymka, pasjonatka podróży oraz dobrego kina.


lek. dent.
Pamela Dudek

ortodoncja

Ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najważniejszy jest dla niej ciągły rozwój poprzez kusy, szkolenia z najnowszych metod leczenia ortodontycznego oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych: skanera wewnątrzustnego, DSD, wirtualnego projektowania leczenia ortodontycznego oraz miniimplantów.

W swojej pracy koncentruje się na precyzji oraz sprawdzonych protokołach leczenia. Zawsze analizuje wpływ czynników przeszłych na powstanie problemu i podejmę leczenie stomatologiczne, które będzie optymalnym rozwiązaniem problemów obecnych i tych, które mogłyby się pojawić za kilka czy kilkanaście lat. Dlatego też zwraca bardzo dużą uwagę na stawy skroniowo- zuchowe, drogi oddechowe oraz napięcie mięśni twarzy, wspierając leczenie ortodontyczne terapią opracowaną przez neurologopeda, opinią fizjoterapeuty oraz laryngologa.

Prowadzi leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów stałych oraz nakładek.

W wolnych chwilach dba o dobrą formę uprawiając pilates.


lek. dent.
Agnieszka Maj

specjalista pedodonta

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów przewodniczyła Polskiemu Towarzystwu Studentów Stomatologii i została laureatem ogólnopolskiego konkursu Najlepszy Student Stomatologii. Rozwój naukowy postanowila kontynuować na swoim Alma Mater, gdzie ukończyła specjalizację ze stomatologii dziecięcej. W okresie wiosenno-letnim, gdy nie ma jej w pracy.

Agnieszkę można zlokalizować na półwyspie, natomiast w chłodniejsze miesiące trudni się krytyką filmową produkcji Netflixa.


lek. dent.
Marcin Korn

stomatologia zachowawcza z endodoncją, chirurgia, protetyka

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którego pasją i główną specjalizacją jest leczenie chirurgiczne z implantologią, leczenie protetyczne oraz endodontyczne.

Każdego Pacjenta traktuje indywidualnie, ogromną wagę przywiązuje do rozmowy oraz dokładnego wyjaśnienia diagnozy i rozwiązania problemu. Jest bardzo cierpliwy i skrupulatnie tłumaczy wszystkie procedury oraz etapy leczenia. Uważa, że dobra komunikacja to podstawa skutecznego leczenia.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach w zakresie endodoncji, implantologii i chirurgii oraz protetyki.

Prywatnie: szczęśliwy mąż i tata. W wolnych chwilach miłośnik wędrówek górskich oraz jazdy na rowerze.


lek. dent.
Marcin Riegel

stomatologia dziecięca, chirurgia, protetyka

Dyplom lekarza dentysty uzyskał na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie był wykładowcą na Katedrze Stomatologii Wieku Rozwojowego, ukończył studium doktoranckie i posiada wszczęty przewód doktorski.

W swojej pracy skupia się na realizacji kompleksowych planów leczenia w ujęciu interdyscyplinarnym. Uczestnik konferencji i kursów udoskonalających. Autor publikacji naukowych. Zajmuje się głownie stomatologią zachowawczą, chirurgią, protetyką oraz leczeniem dzieci.

Prywatnie: pasjonat wędkarstwa oraz miłośnik przyrody.


lek. dent.
Adam Pióro

chirurgia, implantologia

Do swojej pracy podchodzi z ogromną pasją, cechuje go profesjonalizm, pogoda ducha, wysoka kultura osobista oraz empatyczne podejście do pacjenta.

Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem renomowanych polskich oraz zagranicznych organizacji, zrzeszających ekspertów z dziedziny implantologii i chirurgii. Uczestniczył w ponad 100 kursach, seminariach oraz kongresach z zakresu różnych dziedzin stomatologii, ze szczególnym uwzględnieniem zaawansowanych procedur chirurgicznych, implantologicznych i implantoprotetycznych.

Doktor Adam skutecznie operuje przypadki bardzo wymagające. Ogromna wiedza teoretyczna i praktyczna pozwalają na realizację za skomplikowanych zabiegów wszczepienia implantów zębowych wraz z całym procesem przygotowawczym, włączając zabiegi rozległych regeneracji kości i tkanek miękkich.


lek. dent.
Mikołaj Mielke

chirurgia, implantologia

Od najmłodszych lat interesował się zagadkami ludzkiego ciała i fascynowała go medycyna do tego, wykazywał się dużą zręcznością manualną, co później w naturalny sposób wpłynęło na zainteresowanie chirurgią i implantologią. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Curriculum Implantologii, w 2016 roku uzyskał tytuł lekarza implantologa, a w 2018 roku tytuł eksperta ds. implantologii renomowanych, międzynarodowych towarzystw implantologicznych – PSI, ICOI , DGOI. Stale poszerza zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej, uczestnicząc w kongresach naukowych oraz kursach o charakterze warsztatowym. Szczególnie fascynują Mikołaja stomatologia cyfrowa i implantologia nawigowana, w których stara się nieustannie doskonalić.

Wolny czas spędza ze swoimi cudownymi synami – Antonim i Olkiem oraz żoną Pauliną. Mieszkają też z nimi inni domownicy – ich zamiłowanie do zwierząt sprawiło, że mają pod dachem kilku ulubieńców i niewykluczone, że będzie ich więcej. Kiedy codzienne obowiązki pozwolą, poświęca czas swoim sportowym pasjom, grając w piłkę nożną lub jeżdżąc na rowerze – ruch to zdrowie!


Natalia Wysocka

specjalista neurologopedii i wczesnej interwencji logopedycznej

Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Głównym zainteresowaniem w dziedzinie logopedii stały się dla niej kwestie związane z terapią miofunkcjonalną, czyli dbaniem o prawidłową realizację funkcji narządów jamy ustnej, którą warunkuje nie tylko anatomia, ale również świadome wsparcie prawidłowych wzorców już od najmłodszych lat z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod, np. pracą ze stymulatorami funkcji ortodontycznych MFS.

W naszym gabinecie Pani Natalia zajmie się m.in. oceną budowy i funkcjonowania traktu ustno-twarzowego, przygotowaniem Pacjentów do zabiegu frenotomii oraz postępowaniem pozabiegowym, diagnozą i terapią wad wymowy.

Między intensywnymi ćwiczeniami Pani Natalia chętnie rozmawia o muzyce, której uwielbia słuchać (odwiedziłam około 100 koncertów artystów polskich) i o śpiewie, który trenowała od najmłodszych lat.


Paulina Kinder-Czajkowska

menager Centrum

Właścicielka i założycielka Aline - Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii.

Absolwentka Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, gdzie z wyróżnieniem ukończyła program Executive MBA.

Dba o sprawne funkcjonowanie naszego Centrum, a także o to, aby każda osoba, która się w nim znajdzie, czuła się komfortowo i naturalnie. W poszukiwaniu rozwiązań dotyczących samopoczucia Pacjentów leczących się w Aline, nigdy nie szuka kompromisów, ponieważ interesuje ją tylko pełny sukces.

Prywatnie: pasjonatka jazdy konnej.


Nela Kannenberg

koordynator Centrum Aline/ higienistka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, kształcąca się w kierunku biznesowym, osoba zaangażowana i skrupulatna. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła na rynku Polskim jak i za granicą, co pozwala na wykorzystanie szerszej perspektywy w opiece nad Pacjentem. Otwartość i komunikatywność zapewniają jej dobre relacje z Pacjentem i całym zespołem.

Jest wielką fanką metamorfoz wizualnych jak i mentalnych, jakie dzieją się na fotelu stomatologicznym, stąd jej nieustanna pasja i zamiłowanie do wykonywanych zadań.

Prywatnie Nela w pełni korzysta z wszelkich możliwości aktywnego spędzania czasu oraz wyszukanych taktyk relaksu.


Anna Król

higienistka

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Jej domeną jest empatia i delikatność. Komfort Pacjentów stawia na pierwszym miejscu. Bardzo dobrze czuje się w higienizacji pacjenta periodologicznego. Indywidualnie dobiera techniki oraz przybory higieniczne. Dokłada wszelkich starań, aby Pacjent po wizycie był w pełni świadom jak utrzymać higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Ania nieustannie rozwija swoje umiejętności zarówno szkoleniami jaki w pracy przy pacjencie ortodontycznym gdzie zdejmuje aparaty i zakłada retainery.

Prywatnie Ani uwielbia jazdę na rowerze, spacery ze swoimi psami i każdą pozostałą możliwość spędzania czasu na dworze.


Katarzyna Rosalewska

higienistka/asystentka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z wieloletnim doświadczeniem. Sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Aktywnie uczestniczy w wykonywaniu wszelkich procedur medycznych skupiając się równocześnie na zapewnieniu Pacjentowi komfortowych warunków.

Jak sama mówi, najbardziej spełnia się w samodzielnej pracy z Pacjentami, podczas której profesjonalnie dba o higienę ich jamy ustnej.

Empatyczna, zaangażowana, dokładna.


Alicja Kulikowska

higienistka/asystentka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z wieloletnim doświadczeniem w zakresie higieny oraz pracy z lekarzem, ponadto absolwentka Szkół Medycznych w Gdańsku o kierunku Elektroradiologia, dlatego Alicję poza pracą z lekarzem, można spotkać w gabinecie RTG. Energiczna, otwarta i przyjazna co daje świetne rezultaty w integracji z zespołem i relacjach z Pacjentami. W pracy najbardziej odnajduje się przy zabiegach chirurgicznych, implantologii oraz protetyki. Dzięki ciągłej chęci rozwoju poszerza swoje umiejętności pracując również w obszarze ortodoncji, co jak sama mówi - daje jej ogromną satysfakcję.

Prywatnie Alicja jest fanką adrenaliny oraz podróży.


Anna Szewczyk

higienistka/asystentka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu wszystkich dziedzin stomatologii. Ostatnio, dzięki współpracy z dr Tomaszem Czajkowskim, pogłębia swoje umiejętności w pracy z Pacjentami podczas leczenia ortodontycznego.

Zawsze uśmiechnięta oraz stawiająca dobro i komfort Pacjentów na pierwszym miejscu, czym zjednuje sobie ich serca. Do tego niezwykle opanowana i otwarta.

Prywatnie jej pasją jest malarstwo.