T : 58 346 36 80
aline-logo

Diagnostyka stomatologiczna

Dokładna diagnostyka jest kluczowym etapem, który umożliwia lekarzowi stomatologowi zrozumienie potrzeb Pacjenta i zaplanowanie odpowiedniego leczenia.

Jednym z podstawowych badań dodatkowych w stomatologii są badania rentgenowskie. Umożliwiają one znaczne poszerzenie naszej wiedzy o zębach Pacjenta oraz tkankach ich otaczających.
Dzięki wyposażeniu Aline w tomograf, jesteśmy w stanie jeszcze dokładniej zdiagnozować problem, zaplanować leczenie, a ostatecznie w precyzyjny i skuteczny sposób je przeprowadzić.

Diagnostyka to kluczowy element leczenia każdego Pacjenta w naszym Centrum. W myśl zasady, że aby coś zdiagnozować i leczyć trzeba to najpierw zobaczyć, zanim przedstawiamy plan leczenia Pacjentowi i zanim rozpoczniemy leczenie, Pacjent zostaje wnikliwie zbadany przez naszych lekarzy
i terapeutów.

Tylko w ten sposób możliwe jest opracowanie
i zaproponowanie Pacjentowi spersonalizowanego planu leczenia, tak aby celem był upragniony przez Pacjenta efekt w postaci zdrowego uśmiechu.

aline_ortodoncja_photo

Diagnostyka stomatologiczna

Elementy diagnostyki stomatologicznej:

  • Wywiad: rozmowa z Pacjentem, w której zarówno on sam opowiada o swoich problemach, jak i podczas której zadawane są szczegółowe pytania dotyczące nie tylko jamy ustnej, ale także całego ciała Pacjenta.
  • Badanie kliniczne w gabinecie: polega na szczegółowej ocenie stanu jamy ustnej (m. in. zębów, dziąseł, języka, podniebienia, policzków), a także rejonów naszego ciała bezpośrednio związanych z planowanym leczeniem (np. cała głowa, szyja, obręcz barkowa).
  • Fotografia stomatologiczna: utrwalenie widoku zębów oraz twarzy Pacjenta umożliwiające spojrzenie na twarz Pacjenta jako całość.
  • Zdjęcia rentgenowskie: obrazowanie pozwalające zobaczyć struktury kostne oraz zęby, które niedostępne są podczas badania fizykalnego Pacjenta. Diagnostyka radiologiczna w naszym Centrum oparta jest o  sprzęt pozwalający wykonać wszystkie badania potrzebne do zaplanowania leczenia (m. in. zdjęcie pantomograficzne, zdjęcie cefalometryczne, zdjęcie zębowe, tomografia).
  • Skan / wycisk uzębienia Pacjenta: polega na stworzeniu trójwymiarowego cyfrowego lub analogowego modelu uzębienia Pacjenta, który bardzo często umożliwia zarówno diagnostykę, jak i wstępny proces leczenia.
  • Diagnostyka neurologopedyczna i fizjoterapeutyczna: jest związana z oceną tkanek miękkich (mięśni, ścięgien, powięzi), szczególnie w obrębie głowy, szyi i obręczy barkowej, tak aby uszczegółowić, a czasami wręcz umożliwić, wykonanie prawidłowej diagnostyki stomatologicznej (np. rejestracji zwarcia).
  • Ocena okluzji: związana jest z badaniem czynności naszej jamy ustnej, w kontekście wzajemnych ruchów zębów. Celem tej części diagnostyki, jest zaplanowanie takiego leczenia, które zapewni nie tylko piękny i stabilny, ale również funkcjonalny zgryz.
aline_sygnet_2

Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum Aline jest cyfrowym gabinetem stomatologicznym, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

Cennik

Diagnostyka

Zdjęcie pantomograficzne

To zdjęcie przeglądowe jamy ustnej Pacjenta. Widać na nim zarówno zęby, jak i tkanki otaczające: stawy skroniowo-żuchwowe, część szczęki z fragmentami zatok szczękowych oraz żuchwę. W przypadku stwierdzenia na nim nieprawidłowości, najczęściej jest konieczność wykonania dodatkowych, bardziej szczegółowych badań radiologicznych.

110

Zdjęcie cefalometryczne

To zdjęcie pokazujące wzajemne ustawienie względem siebie elementów układu stomatognatycznego mających kluczowe znaczenie w leczeniu ortodontycznym (szczęki, żuchwy i znajdujących się w nim zębów). Jest rutynowym badaniem wykonywanym podczas diagnostyki ortodontycznej Pacjenta.

110

Tomografia komputerowa

To zdjęcie trójwymiarowe, które pozwala przeprowadzić bardzo dokładną ocenę struktur znajdujących się na nim. Dzięki niemu możliwe jest bezpieczne zaplanowanie bardzo skomplikowanych zabiegów, takich jak odbudowy kości, implantacje czy leczenie ortodontyczne. Pozwala także zdecydowanie bardziej szczegółowo niż zdjęcie pantomograficzne ocenić tkanki zębów oraz kość, które otacza korzenie zębów. 

od 200

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Tomografia komputerowa

Dzięki szerokiemu polu obrazowania (nawet 16 cm x 10 cm) na jednym zdjęciu mogą zostać uwidocznione nie tylko wszystkie zęby Pacjenta, ale także inne, bardzo ważne w trakcie planowania i prowadzenia leczenia, struktury anatomiczne. Należą do nich m. in. stawy skroniowo-żuchwowe i zatoki szczękowe.

Nasz tomograf umożliwia również wykonywanie zdjęć pantomograficznych (niezbędnych w codziennej pracy stomatologa) oraz cefalometrycznych (będących podstawową częścią diagnostyki w trakcie planowania leczenia ortodontycznego).

Dodatkowo, nasz tomograf wyposażony jest w funkcje:

  • automatycznego doboru dawki promieniowania, aby ograniczyć niepotrzebną jej ilość,
  • systemu redukcji artefaktów związanych z obecnością elementów metalowych w obrębie obrazowanego obszaru, który jest istotny u Pacjentów w trakcie leczenia np. aparatami ortodontycznymi lub posiadających implanty protetyczne,
  • wspomagania pozycjonowania Pacjenta w trakcie badania, co znacząco pozwala ograniczyć zdjęcia niediagnostycznie.

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych