T : 58 346 36 80
aline-logo

Ortodoncja

Współczesna ortodoncja za cel stawia sobie nie tylko uszeregowanie zębów, ale również uzyskanie właściwego efektu funkcjonalnego.

W Centrum Stomatologicznym Aline oferujemy profesjonalizm, zaawansowaną technologię i zrozumienie potrzeb każdego Pacjenta, aby zapewnić zdrowe i piękne uśmiechy przez wiele lat.

Coraz częściej leczenie ortodontyczne jest tylko jednym
z etapów kompleksowego leczenia naszych Pacjentów.

Tym samym widoczny i oczekiwany dla każdego Pacjenta efekt prostych zębów, nie jest jedynym celem leczenia ortodontycznego.

W naszym Centrum, podczas leczenia ortodontycznego, zwracamy również uwagę na m. in. stawy skroniowo-żuchwowe, konieczność terapii logopedycznej
i współpracy z fizjoterapeutą.

Ortodoncja​ w Aline

W centrum Aline wiemy, jak ważna jest ortodoncja
w estetycznej, ale też funkcjonalnej odbudowie zębów
Dlaczego warto wybrać leczenie w Aline?

  • Pracuje u nas zespół ortodontów, który gwarantuje kompleksowe podejście do Twoich potrzeb, zaoszczędzając Twój czas i zapewniając wysoką jakość leczenia.
  • W Aline kładziemy ogromny nacisk na budowanie przyjaznych relacji z Pacjentami. Zaufanie i dobra komunikacja są fundamentem naszych działań, aby proces leczenia przebiegał sprawnie i w przyjaznej atmosferze.
  • Nasze zaangażowanie w innowacyjną technologię
    i rozwój sprawia, że możemy zapewnić Ci leczenie na najwyższym poziomie. Dysponujemy niezbędnym sprzętem i nieustannie rozwijamy nasze umiejętności. 
  • Pracujemy z pasją, kochając naszą pracę i dążąc do tego, by każdy Pacjent opuszczał naszą klinikę z uśmiechem na twarzy. Nasz zespół ortodontyczny podchodzi do każdego przypadku z zaangażowaniem i starannością, dbając o Twoje zdrowie i estetykę.
  • Wierzymy w indywidualne podejście do Pacjenta, ponieważ każdy przypadek jest unikalny.
aline_sygnet_2

Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum wyposażone jest
w cyfrową stomatologię który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

Cennik

Ortodoncja

Konsultacja ortodontyczna

Podczas tej wizyty przeprowadzane jest szczegółowe badanie pod kątem wskazań oraz możliwości leczenia ortodontycznego. Jeżeli Pacjent jest zainteresowany zaplanowaniem takiego leczenia, wykonywane są dodatkowe badania takie jak: skany łuków zębowych, rejestracja zwarcia, fotografie, badania radiologiczne.

300

Aparat stały metalowy (System Damon)

Nie każdy aparat ortodontyczny jest taki sam. System Damon to kompletny system leczenia aparatami stałymi oparty na zaawansowanych elementach takich jak: zamki i łuki ortodontyczne.

3900

Aparat stały estetyczny (System Damon)

To doskonałe połączenie zaawansowanej technologii służącej leczeniu ortodontycznemu
z efektem estetycznych zamków ortodontycznych.

4500

Aparat ortodontyczny ruchomy

To aparat do korekty wad zgryzu głównie u Pacjentów z uzębieniem mlecznym lub mieszanym (w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe). Wymaga regularnego noszenia, jednocześnie dając możliwość jego zdjęcia w każdej sytuacji.

710

Leczenie nakładkowe

To metoda leczenia wad zgryzu oparta na noszeniu przezroczystych nakładek. Są one wykonywane indywidualnie dla każdego Pacjenta. Wymagają sumienności w noszeniu, jednocześnie oferując estetykę i wygodę dotąd niespotykaną w leczeniu ortodontycznym.

od 4300 do 16700

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Jednym z najpopularniejszych typów aparatów ortodontycznych jest aparat stały, którego głównymi elementami są zamki ortodontyczne (elementy przyklejane do zębów Pacjenta) oraz łuk ortodontyczny, który łączy je ze sobą i aktywnie wpływa na zmianę pozycji zębów. Rodzaj aparatu jest dobierany dla każdego Pacjenta indywidualnie, w zależności od potrzeb.

Efekty leczenia aparatem stałym
Pierwsze efekty leczenia aparatami stałymi są widoczne bardzo szybko: najczęściej już po kilku tygodniach. Ze względu jednak na złożoność procesu, jakim jest leczenie ortodontyczne, czas jego trwania może wynosić kilka lat.

Aparat stały

Aparaty ruchome mają zastosowanie głównie u Pacjentów z uzębieniem mieszanym (mających zarówno zęby mleczne, jak i stałe)
i będących w okresie intensywnego wzrostu. Choć Pacjent może je samodzielnie zdejmować i zakładać, to powinny być noszone możliwie jak najwięcej w ciągu doby (minimum 12-16 godzin na dobę).

Ze względu na specyfikę leczenia aparatami ruchomymi, na efekty ich działania bardzo często trzeba relatywnie długo czekać. Zazwyczaj leczenie takie kończy się w momencie uzyskania pełnego uzębienia stałego. Wtedy jest czas aby np. ponownie ocenić uzębienie Pacjenta pod kątem dalszych potrzeb leczenia ortodontycznego.

Efekty leczenia aparatem ruchomym

Aparat ruchomy

Bywają alternatywą, a czasami nawet jedynym rozwiązaniem, podczas leczenia ortodontycznego naszych Pacjentów. Leczenie nimi opiera się na zastosowaniu przezroczystych nakładek na zęby, które Pacjent nosi niemalże całą dobę. Aby mogły one skutecznie działać, konieczne jest naklejenie na zęby Pacjenta specjalnych wypustek (wykonanych z kompozytu dobranego do koloru zęba).

Podobnie jak w przypadku aparatów stałych, na efekt ich działania nie trzeba długo czekać: zazwyczaj już po kilku tygodniach widoczne są oczekiwane przemieszczenia zębów. Czas leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem nakładek jest zazwyczaj krótszy niż z wykorzystaniem tradycyjnych aparatów stałych.

Efekty leczenia nakładkami

Aparaty nakładkowe

Powstaje w oparciu o szeroką i wnikliwą diagnostykę opartą m. in. na rozmowie lekarza z Pacjentem i/lub jego opiekunem, wykonaniu fotografii (zarówno zębów, jak i twarzy), skanie uzębienia Pacjenta, diagnostyce radiologicznej (która coraz częściej obejmuje zdjęcia tomograficzne).

Plan leczenia ortodontycznego

Dr n. med.
Tomasz Czajkowski

specjalista ortodonta 

Dorota Jabłonowska

ortodonta

Lek. dent.
Agnieszka Maj

specjalista pedodonta

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych