T : 58 346 36 80
aline-logo

Stomatologia zachowawcza

Zazwyczaj pierwszym etapem leczenia stomatologicznego Pacjenta jest wyleczenie wszystkich ognisk próchnicy. Tym właśnie zajmuje się stomatologia zachowawcza.


Regularne wizyty u stomatologa pozwalają szybko wykryć ubytki zębowe lub ogniska próchnicowe, tym samym zapobiegają dalszym niepożądanym działaniom.

Próchnica jest najczęstszą chorobą zakaźną jamy ustnej. Do jej powstania potrzebne jest wystąpienie w jednym momencie, przez odpowiedni czas takich czynników jak: bakterie, cukry i tkanki zęba. Podczas jej przebiegu dochodzi do niszczenia zdrowych tkanek zęba (szkliwa i zębiny).

 

Nieleczona może doprowadzić do chorób miazgi zęba i konieczności leczenia endodontycznego. Należy pamiętać, że obecność w jamie ustnej dużej ilości chorobotwórczych bakterii może także negatywnie wpływać na zdrowie naszego całego organizmu.

Stomatologia zachowawcza
jak przebiega leczenie?

Leczenie zachowawcze polega na usunięciu chorobowo zmienionych tkanek zęba oraz zastąpienie ich odpowiednim materiałem. Zazwyczaj jest to materiał kompozytowy, który doskonale uzupełnia zniszczone tkanki zęba. Przy znacznych ubytkach konieczne jest jednak zastosowanie bardziej zaawansowanych metod odbudowy zębów w postaci chociażby wykonywanych w laboratorium stomatologicznym nakładów lub koron.

Zdiagnozowanie próchnicy bardzo często następuje w trakcie badania lekarskiego. Zdarza się jednak, że konieczne są dalsze badania, jak chociażby zdjęcia rentgenowskie. W przypadku początkowej fazy choroby próchnicowej możliwe jest leczenie polegające na infiltracji tkanek zęba odpowiednimi preparatami, w skład których wchodzą m. in. jony wapnia i fosforu. Dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

aline_sygnet_2

Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum Alinę jest gabinetem cyfrowym, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

Cennik

Stomatologia zachowawcza

Odbudowa kompozytowa

Odbudowa ubytku zerowego za pomocą światłoutwardzalnego kompozytu.

od 320

Licówka kompozytowa

Uzupełnienia, które pokrywają przednią warstwę zęba w celu poprawy jego wyglądu lub uzupełnienia ubytku.

od 820

Inlay/onlay/overlay

Alternatywą dla wypełnień są wkłady koronowe, które stosuje się w miejscu ubytku zębowego. Przygotowane przed wizytą Pacjenta, na podstawie wcześniej pobranych wycisków.

1250

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Z nami zyskasz piękny i zdrowy uśmiech!

Marta Witt

leczenie zachowawcze oraz endodoncja

 

lek. dent. Marcin Korn

stomatologia zachowawcza z endodoncją,
chirurgia, protetyka

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych