T : 58 346 36 80
aline-logo

Protetyka

Zajmuje się odbudową utraconych lub zniszczonych tkanek zęba. 

Uzupełnia braki zębowe, przywraca utracone funkcje żucia, a ponadto poprawia estetykę uśmiechu. 

Bardzo często ten rodzaj leczenia stomatologicznego jest przeprowadzany na końcu: po wyleczeniu zębów
i ustawieniu ich w odpowiedniej pozycji, po koniecznych zabiegach chirurgicznych i implantologicznych oraz zapewnieniu odpowiedniej jakości tkanek przyzębia.

Nie jest to jednak tylko estetyczne uzupełnienie, braki zębowe mogą powodować wiele szkód dla naszego uzębienia, zanik kości czy przesuwanie sąsiadujących zębów to tylko niektóre z nich.

Jeżeli stomatologia jest sztuką, to protetyka jest na to najlepszym przykładem.

Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum Aline jest gabinetem cyfrowym. Wiemy, że precyzyjna diagnostyka to podstawa leczenia, dlatego zadbaliśmy o dobry sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

aline_sygnet_2

Dlaczego jak leczenie protetyczne to w ALINE?

W Aline rozpoczynamy od wywiadu z Pacjentem i pełnej diagnostyki. 

Mamy multidyscyplinarny/interdyscyplinarny zespół ekspertów – w jednym miejscu znajdziesz specjalistów 
z różnych obszarów stomatologii, dzięki temu zaoszczędzisz czas i możesz mieć pewność, że kompleksowo zajmiemy się Twoimi potrzebami.

Pracujemy na technologii cyfrowej i nieustannie poszerzamy naszą wiedzę, aby nasi Pacjenci mieli dostęp do sprawdzonych i nowoczesnych metod leczenia.

Mamy indywidualne podejście do Pacjenta. Każdy przypadek jest inny i wymaga całościowego spojrzenia na problem,
z którym zgłasza się do nas Pacjent. W naszej klinice zaplanujemy kompleksowe leczenie dobrane indywidualnie do Twoich potrzeb.

Cennik

Protetyka

Protetyka to współpraca lekarza i technika dentystycznego. W naszym Centrum współpracujemy ze sprawdzonymi laboratoriami stomatologicznymi, aby móc zaproponować naszym Pacjentom najlepsze możliwe rozwiązanie.

Licówka

To wykonywany indywidualnie cienki płatek porcelany mający na celu poprawę kształtu 
i koloru zębów. Najczęściej stosowana w obrębie zębów przednich.

od 2400

Korona metalowo-ceramiczna

To praca protetyczna mająca na celu odbudowę znacznie zniszczonej korony zęba Pacjenta. Zbudowana jest z metalowej podbudowy, na którą nałożona jest warstwa stomatologicznej porcelany, która doskonale imituje naturalną koronę zęba.

1800

Korona pełnoceramiczna

To praca protetyczna mająca na celu odbudowę znacznie zniszczonej korony zęba Pacjenta. Stosowana jest tam, gdzie konieczna jest perfekcyjny efekt nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny, czyli w odcinkach przednich łuków zębowych. Składa się jedynie z porcelany, tak aby przywrócić naturalnie piękny uśmiech Pacjenta.

2400

Korona na implancie

To praca protetyczna mocowana do implantu (czyli wszczepu kostnego) odbudowująca koronę zęba.

od 2300

Proteza szkieletowa

Jest to rodzaj zdejmowanej przez Pacjenta pracy protetycznej odbudowującej braki zębowe.

3000

Deprogramator

To wkładka, którą Pacjent nosi przed planowanym leczeniem protetycznym lub ortodontycznym. Ma na celu ustalenie prawidłowej pozycji żuchwy względem szczęki,
z poszanowaniem stawów skroniowo-żuchwowych oraz układu mięśniowego. Dzięki temu ostatecznym efektem leczenie jest nie tylko naturalnie piękny, ale również funkcjonalny
i stabilny uśmiech.

1000

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Zdejmowane, stałe i kombinowane: to trzy główne rodzaje uzupełnień protetycznych.

Do uzupełnień zdejmowanych należą np. protezy akrylowe i protezy szkieletowe. Są wykorzystywane głównie wtedy, kiedy
z różnych powodów u Pacjenta nie jesteśmy w stanie zastosować prac stałych. U Pacjentów z częściowymi brakami zębowymi ich utrzymanie w jamie ustnej zapewnione jest dzięki elementom opierającym się na zębach własnych Pacjenta.

Prace stałe charakteryzuje trwałe połączenie z tkankami zęba lub zębów Pacjenta oraz implantami. Mogą odbudowywać pojedynczy ząb (korona protetyczna), jego fragment (licówka, inlay/onlay) lub większą ilość zębów (most protetyczny oparty na zębach Pacjenta lub na implantach, praca pełnołukowa).

Połączeniem dwóch wyżej wymienionych rodzajów prac protetycznych są uzupełnienia kombinowane, które łączą się z zębami Pacjenta lub jego implantami za pomocą precyzyjnych elementów retencyjnych (utrzymujących), takich jak teleskopy, zasuwy, zatrzaski.

Choć leczenie protetyczne zazwyczaj przeprowadzane jest na zakończenie leczenia stomatologicznego, to są od tej reguły wyjątki. Tymczasowe leczenie protetyczne (obejmujące np. wykonanie tymczasowych koron protetycznych) stosowane jest
w przypadku m.in.
znacznego zniszczenia tkanek zęba, w przypadku konieczności poprzedzenia ostatecznego leczenia protetycznego leczeniem ortodontycznym,
oczekiwania Pacjenta na osteointegrację implantu (wgojenie się/zrośnięcie z kością), ze względów estetyczno-funkcjonalnych.

Leczenie protetyczne, stosowane w naszym Centrum, pozwala nie tylko odbudować utracone tkanki zęba lub całe zęby, ale również uzyskać wymarzoną przez naszych Pacjentów radość i satysfakcję z własnego uśmiechu.

Z nami zyskasz piękny i zdrowy uśmiech!

Lek. dent. Anna Armada

protetyk

lek. dent. Marcin Korn

stomatologia zachowawcza z endodoncją,
chirurgia, protetyka

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych