T : 58 346 36 80
aline-logo

Stomatologia dziecięca

W Centrum Stomatologicznym Aline stosujemy przyjazne podejście do leczenia, umożliwiając naszym małym Pacjentom zdobywanie pozytywnych nawyków związanych z higieną jamy ustnej, co stanowi fundament dla utrzymania zdrowego uśmiechu przez całe życie.

Nasi doświadczeni lekarze wiedzą, że oprócz wiedzy
i umiejętności równie ważny jest czas, cierpliwość
i bezpieczeństwo. Te elementy pozwalają poznać naszych najmłodszych Pacjentów i w sposób empatyczny oraz życzliwy do nich podejść.

Stosując do tego sprawdzone metody sprawimy, że uśmiech Twojego dziecka będzie jeszcze bardziej radosny.

Zdajemy sobie sprawę, że leczenie naszych najmłodszych Pacjentów, to podwójna odpowiedzialność, ponieważ polega nie tylko na dbaniu o zdrowie ich jamy ustnej, ale także na wyrobieniu u nich odpowiednich nawyków (takich jak np. przyzwyczajenie do regularnych wizyt stomatologicznych, których nie ma powodu się obawiać).

Czasami jest też bardzo dużym wyzwaniem, w przypadku dzieci bojących się wizyty u stomatologa. Na wszystkie te sytuacje jesteśmy doskonale przygotowani.

Na czym polega leczenie stomatologiczne u dzieci?

Można je podzielić na dwie grupy.

Pierwszą z nich jest profilaktyka, która polega m. in. na fluoryzacji kontaktowej oraz lakowaniu. Pierwsza z tych procedur związana jest ze wzmacnianiem struktury szkliwa preparatami fluoru, co w bezpośredni sposób wpływa na zwiększenie odporności zębów na próchnicę. Lakowanie natomiast, to zabezpieczanie głębokich bruzd na powierzchniach żujących nowo wyrżniętych zębów stałych, które często są niedostępne lub bardzo trudno dostępne dla zabiegów higienizacyjnych.

Drugą grupą zabiegów przeprowadzanych u dzieci jest leczenie zachowawcze zębów mlecznych wraz z ich ew. leczeniem endodontycznym. 

Obecność zdrowych zębów mlecznych to warunek podstawowy prawidłowego rozwoju jamy ustnej naszych dzieci. Ich wymiana na zęby stałe rozpoczyna się ok 7-8 roku życia i trwa przez ok. 4-5 lat. W tym czasie w jamie ustnej zachodzą bardzo duże zmiany. W trakcie regularnych wizyt kontrolnych nasi lekarze szczegółowo przyglądają się nie tylko samym zębom, ale również oceniają prawidłowy przebieg etapów rozwoju jamy ustnej.

Szczególnymi zabiegami dotyczącymi naszych zębów jest zaopatrywanie ich urazów, które na etapie uzębienia mieszanego (czyli w trakcie wymiany uzębienia mlecznego na stałe) oraz wczesnego uzębienia stałego zdarzają się statystycznie najczęściej. 

aline_sygnet_2

Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum Aline wyposażone jest w sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

Cennik

Stomatologia dziecięca

To troska o zdrowie jamy ustnej naszych najmłodszych Pacjentów. Celem stomatologii zachowawczej jest również wyrobienie odpowiednich nawyków dotyczących dbania o zęby i jamę ustną. Nasi lekarze, zajmujący się leczeniem dzieci, posiadają ogromną wiedzę, a także cechują się cierpliwością. Dodatkowo na każdego Pacjenta po wizycie czeka nagroda.

Wizyta adaptacyjna

To pierwsza wizyta dziecka w naszym gabinecie. Podczas jej trwania Pacjent poznaje lekarza oraz zaznajamia się z gabinetem stomatologicznym. Jej celem jest wyrobienie pozytywnych skojarzeń dziecka z wizytą u stomatologa.

200

Wypełnienie w zębie mlecznym

Jest odbudową części zęba mlecznego, która została zniszczona np. przez próchnicę lub uraz. Dla naszych Pacjentów mamy wypełnienie w wielu fantazyjnych kolorach.

250

Usunięcie zęba mlecznego

Procedurę tę przeprowadza się w przypadku braku możliwości utrzymania zęba mlecznego w jamie ustnej oraz w przypadku, gdy jego pozostawienie mogłoby wiązać się
z negatywnymi następstwami dotyczącymi zarówno tkanek okolicznych, jak i całego organizmu. Zabieg ten jest wykonywany tak, aby dziecko czuło się komfortowo
i bezpiecznie.

od 250

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Lek. dent. Agnieszka Maj

specjalista pedodonta

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych