T : 58 346 36 80
aline-logo

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się wszczepianiem implantów zębowych w celu odbudowy utraconych zębów. Jest to metoda, pozwalająca na odzyskanie pełnej funkcji zgubionych zębów i przywrócenie pięknego uśmiechu. 

To dziedzina będąca częścią chirurgii stomatologicznej, polegająca na wszczepieniu w kość tytanowego odpowiednika korzenia zęba.Dzięki temu możliwe jest odbudowanie usuniętego zęba, zastosowanie mostu protetycznego lub podparcie większej pracy protetycznej.

Wieloletnie doświadczenie i ogromna wiedza naszych lekarzy umożliwia dobranie odpowiedniego leczenia implantologicznego dla każdego Pacjenta. Implanty stomatologiczne są odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które straciły jeden lub więcej zębów. Sprawdzą się także
u osób, które mają problemy z tradycyjnymi protezami.

aline_ortodoncja_photo

Dlaczego leczenie implantologiczne jest ważne?

  • Celem implantów stomatologicznych jest zastąpienie korzeni utraconych zębów. Na etapie leczenia protetycznego możliwe jest wtedy osadzenie na nich koron protetycznych imitujących w perfekcyjny sposób naturalne zęby.
  • Dzięki połączeniu zaawansowanych procedur odbudowy kości oraz implantacji, takie leczenie jest możliwe nawet w przypadku bardzo dużych zaników kostnych, powstających po utracie własnych zębów Pacjenta. Umożliwia to przywrócenie estetycznego uśmiechu oraz funkcjonalnego i stabilnego zgryzu.
  • Dzięki takiemu leczeniu ponownie możliwe jest prawidłowe żucie i mówienie, a co więcej: przywraca ono komfort uśmiechu i pewność siebie.
  • Są obecnie jedyną metodą umożliwiającą stałą odbudowę braków zębowych bez naruszania własnych zębów Pacjenta.
aline_sygnet_2

Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum wyposażone jest w sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

Cennik

Implantologia

Implant

Inaczej wszczep kostny. Jest to element, najczęściej wykonany z tytanu, który umieszcza się w kości Pacjenta. Imituje on korzeń zęba, tak aby po jego wgojeniu możliwe było wykonanie na nim korony protetycznej, co ostatecznie pozwala leczyć braki zębowe.

od 3600

Podniesienie dna zatoki

To zabieg polegający na przygotowaniu odpowiedniego miejsca (odpowiedniej ilości kości) pod wszczepienie implantu. Dotyczy okolicy brakujących zębów górnych w odcinkach bocznych. Zabieg ten może odbyć się jednoczasowo z wprowadzeniem implantu lub jako oddzielny zabieg poprzedzający docelowe wprowadzenie implantu.

od 3000

Odbudowa kości

To procedura mająca na celu przygotowanie odpowiedniej ilości kości pod planowane wprowadzenie implantu. Dzięki niej możliwe jest bezpieczne wprowadzenie implantu,
a długofalowo uzyskanie odpowiedniej estetyki i trwałości leczenia implantoprotetycznego.

od 3950

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Co sprawia, że proces implantacji jest skuteczny i precyzyjny?

1. Doświadczony i zgrany zespół lekarzy różnych specjalności (protetyk, periodontolog, ortodonta i chirurg), który ustala precyzyjny plan leczenia oparty na zastosowaniu implantu.

2. Zaawansowana diagnostyka obrazowa i fotografie pozwalają dokładnie zaplanować cały proces leczenia.
Współczesne zabiegi odbudowy/regeneracji kości towarzyszą implantacji, zapewniając odpowiednią ilość kości w miejscu wszczepienia implantu.
Wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, zarówno same implanty, jak i materiały wspierające odbudowę kości.

Zapewniamy kompleksową i precyzyjną opiekę w dziedzinie implantologii, aby nasi Pacjenci mogli cieszyć się trwałymi i pięknymi efektami leczenia.

Ponieważ implant zrasta się z kością, przed jego wszczepieniem konieczne jest ostateczne i precyzyjne zaplanowanie całego leczenia opartego na jego zastosowaniu.

Tylko dzięki połączeniu dwóch czynników możemy liczyć na powodzenia takiego leczenia.

lek. dent. Adam Pióro

chirurgia, implantologia

lek. dent. Marcin Korn

stomatologia zachowawcza z endodoncją,
chirurgia, protetyka

lek. dent. Mikołaj Mielke

stomatologia zachowawcza z endodoncją,
chirurgia, protetyka

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych