T : 58 346 36 80
aline-logo

Stomatologia estetyczna

 Daje uśmiech pełen blasku.

To dziedzina stomatologii koncentrująca się na pięknym, estetycznym oraz naturalnym wyglądzie naszych zębów.
W naszym Centrum za takim efektem stoi wykwalifikowany zespół lekarzy i terapeutów. Dzięki temu efekt leczenia jest nie tylko estetyczny, ale również trwały i funkcjonalny.

Stomatologia estetyczna łączy w sobie bardzo często wiele dziedzin stomatologii (m. in. protetykę, chirurgię, periodontologię, ortodoncję, stomatologię estetyczną),
a także nauk pokrewnych (m. in. logopedię, fizjoterapię).

Kto może skorzystać z usług stomatologii estetycznej?

Nasza oferta jest skierowana do wszystkich osób, które pragną odmienić wygląd swojego uśmiechu. Dotyczy to zarówno Pacjentów z niewielkimi problemami dotyczącymi jednego zęba, jak również osób borykających się z problemami dotyczącymi wielu zębów lub nawet całkowicie pozbawionych uzębienia. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia takiego leczenia jest umówienie się na konsultację, podczas której lekarz pozna szczegóły problemu, a także przeprowadzi wnikliwe badanie. Efektem takiego spotkania jest przekazanie Pacjentowi wstępnego planu leczenia i rozpoczęcie procesu terapeutycznego.

aline_sygnet_2

Dbamy o Twój komfort, dlatego Centrum Aline jest gabinetem cyfrowym, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu leczenia w jednym miejscu, już od pierwszej wizyty.

Cennik

Stomatologia estetyczna​

Licówka

To wykonywany indywidualnie cienki płatek porcelany mający na celu poprawę kształtu i koloru zębów. Najczęściej stosowana w obrębie zębów przednich.

od 2400

 

Korona metalowo-ceramiczna

To praca protetyczna mająca na celu odbudowę znacznie zniszczonej korony zęba Pacjenta. Zbudowana jest z metalowej podbudowy, na którą nałożona jest warstwa stomatologicznej porcelany, która doskonale imituje naturalną koronę zęba.

1800

 

Korona pełnoceramiczna

To praca protetyczna mająca na celu odbudowę znacznie zniszczonej korony zęba Pacjenta. Stosowana jest tam, gdzie konieczny jest perfekcyjny efekt nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny, czyli w odcinkach przednich łuków zębowych. Składa się jedynie z porcelany, tak aby przywrócić naturalnie piękny uśmiech Pacjenta.

2400

Korona na implancie

To praca protetyczna mocowana do implantu (czyli wszczepu kostnego) odbudowująca koronę zęba.

od 2300

 

Proteza szkieletowa

Jest to rodzaj zdejmowanej przez Pacjenta pracy protetycznej odbudowującej braki zębowe.

3000

 

Deprogramator

To wkładka, którą Pacjent nosi przed planowanym leczeniem protetycznym lub ortodontycznym. Ma na celu ustalenie prawidłowej pozycji żuchwy względem szczęki, z poszanowaniem stawów skroniowo-żuchwowych oraz układu mięśniowego. Dzięki temu ostatecznym efektem leczenia jest nie tylko naturalnie piękny, ale również funkcjonalny i stabilny uśmiech.

1000

 

Konsultacja ortodontyczna

Podczas tej wizyty przeprowadzane jest szczegółowe badanie pod kątem wskazań oraz możliwości leczenia ortodontycznego. Jeżeli Pacjent jest zainteresowany zaplanowaniem takiego leczenia, wykonywane są dodatkowe badania takie jak: skany łuków zębowych, rejestracja zwarcia, fotografie, badania radiologiczne.

300

Aparat stały metalowy (System Damon)

Nie każdy aparat ortodontyczny jest taki sam. System Damon to kompletny system leczenia aparatami stałymi oparty na zaawansowanych elementach takich jak: zamki i łuki ortodontyczne.

od 3900

 

Aparat stały estetyczny (System Damon)

To doskonałe połączenie zaawansowanej technologii służącej leczeniu ortodontycznemu z efektem estetycznych zamków ortodontycznych.

od 4500

 

Aparat ortodontyczny ruchomy

To aparat do korekty wad zgryzu głównie u Pacjentów z uzębieniem mlecznym lub mieszanym (w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe). Wymaga regularnego noszenia, jednocześnie dając możliwość jego zdjęcia w każdej sytuacji.

od 710

 

Estetyczna odbudowa kompozytowa

Odbudowa ubytku zerowego za pomocą światłoutwardzalnego kompozytu.

od 320

 

Estetyczna licówka kompozytowa

Uzupełnienia, które pokrywają przednią warstwę zęba w celu poprawy jego wyglądu lub uzupełnienia ubytku.

od 820

 

Inlay/onlay/overlay

Alternatywa dla wypełnień są to wkłady koronowe, które stosuje się w miejscu ubytku zębowego. Przygotowane przed wizytą Pacjenta, na podstawie wcześniej pobranych wycisków.

1250

Zabieg ICON (1 ząb)

To procedura polegająca na infiltracji powierzchni szkliwa (najbardziej zewnętrznej powierzchni korony zęba) odpowiednimi substancjami, w celu przywrócenia jego naturalnego blasku i przezierności.

350

Oczyszczanie zębów z kamienia i osadów oraz fluoryzacja

Polega na usunięciu jak największej ilości chorobotwórczych bakterii, a także osadu i kamienia nazębnego z ich powierzchni zębów. Jego częścią jest również fluoryzacja kontaktowa zębów, mająca na celu wzmocnienie tkanek zębów i zwiększenie ich odporności na próchnicę. W trakcie całego zabiegu Pacjent jest jednocześnie edukowany w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do utrzymywania higieny swojej jamy ustnej na odpowiednim poziomie.

400

Wybielanie metodą nakładkową

Stanowi alternatywę dla wybielania z zastosowaniem dedykowanej lampy lub lasera. Polegana wykonaniu dla Pacjenta indywidualnych nakładek, które musi on nosić na zębach, po uprzednim nałożeniu do nich odpowiedniego preparatu wybielającego. Bardzo często wybielanie nakładkowe jest kontynuacją i utrwaleniem wybielania przeprowadzanego w gabinecie.

1100

 

Wybielanie zębów

Ma na celu zmianę koloru zębów na jaśniejszy, tak aby Pacjent mógł się cieszyć swoim uśmiechem jeszcze bardziej. Wykonywane jest z zastosowaniem specjalnych żeli wybielających, których działanie jest aktywowane dedykowaną lampą lub laserem.

1500

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

kto może korzystać z usług medycyny estetycznej?

Multidyscyplinarny/interdyscyplinarny zespół ekspertów – w jednym miejscu znajdziesz specjalistów z różnych obszarów stomatologii, dzięki temu zaoszczędzisz czas i możesz mieć pewność, że kompleksowo zajmiemy się Twoimi potrzebami.

Przyjazne relacje – Budujemy relacje oparte na zaufaniu i dobrej komunikacji, aby proces leczenia przebiegał sprawnie
i w przyjaznej atmosferze.

Pracujemy na nowym sprzęcie i nieustannie poszerzamy naszą wiedzę, aby nasi Pacjenci mieli dostęp do sprawdzonych i nowych metod leczenia.

Nasza praca jest naszą pasją – Kochamy naszą pracę a najlepszą nagrodą dla nas jest zdrowy uśmiech naszych Pacjentów. Z pasją podchodzimy do każdego, nawet najmniejszego problemu.

Indywidualne podejście do Pacjenta – Każdy przypadek jest inny i wymaga całościowego spojrzenia na problem,
z którym zgłasza się do nas Pacjent. W naszej klinice zaplanujemy kompleksowe leczenie dobrane indywidualnie do Twoich potrzeb.

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych