T : 58 346 36 80
aline-logo

Fizjoterapia

Kompleksowa opieka dla zdrowia Twojego uśmiechu.

Fizjoterapią możemy nazwać szereg działań podejmowanych w relacji fizjoterapeuta – Pacjent, których celami są: przywracanie sprawności ruchowej, łagodzenie/eliminacja dolegliwości bólowych, podnoszenie sprawności fizycznej organizmu oraz edukacja Pacjenta. 

W osiągnięciu tych celów pomaga przeprowadzona podczas pierwszej wizyty szczegółowa diagnostyka (wywiad i badanie manualne) oraz dobranie właściwych technik terapeutycznych i ćwiczeń domowych indywidualnie dla każdego Pacjenta.

Współcześnie fizjoterapia rozwija się w wielu kierunkach,
a jednym z bardziej interesujących jest rehabilitacja stomatologiczna.

W fizjoterapii stomatologicznej naszym głównym celem jest osiągnięcie spójnego i poprawnego funkcjonowania układu stomatognatycznego, który obejmuje zęby, stawy skroniowo-żuchwowe i mięśnie twarzy.

Na czym polega fizjoterapia stomatologiczna i dla kogo ona jest?

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty stomatologicznego rozpoczyna się od zebrania bardzo szczegółowego wywiadu dotyczącego aktualnego problemu, a także informacji ogólnych dotyczących aktualnego stanu zdrowia i najważniejszych informacji
z przeszłości.

W drugiej części wizyty przeprowadzane jest badanie stawów skroniowo-żuchwowych, badanie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz badanie mięśni narządu żucia i odcinka szyjnego. W razie potrzeby wykonywana jest także analiza posturalna – czyli ocena postawy ciała i jej ewentualnego wpływu na dolegliwości pacjenta.

W trzeciej części wizyty przechodzimy do zaplanowania dalszego postępowania – przekazania w przejrzysty sposób zaleceń dotyczących prawidłowych nawyków
w obszarze jamy ustnej, prostych ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu, ustalenia planu wizyt fizjoterapeutycznych na najbliższy czas oraz w razie konieczności skierowania pacjenta na konsultację do specjalistów w innych dziedzinach (np. skierowanie do neurologopedy, ortodonty, laryngologa).

Na podstawie badania wykonanego podczas wizyty diagnostycznej dobierana jest odpowiednia terapia, która zaczyna być realizowana wraz z przekazaniem zaleceń na pierwszej wizycie i jest kontynuowana podczas kolejnych wizyt fizjoterapeutycznych.

 

Wśród najczęstszych dolegliwości, związanych z narządem żucia, z jakimi Pacjenci zgłaszają się do fizjoterapeuty stomatologicznego należy wymienić:

 

  1. Zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami.

  2. Bóle i trzaski w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych.

  3. Ograniczona/nadmierna ruchomość w stawach skroniowo-żuchwowych.

  4. Bóle i uczucie zwiększonego napięcia mięśni w obrębie mięśni narządu żucia, szyi i karku.

  5. Bóle zębów (po wykluczeniu przyczyn stomatologicznych).

  6. Napięciowe bóle głowy.

  7. Obrzęki, ból lub szczękościsk po zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej.

  8. Szumy/piski uszne.

  9. Stany przed rozpoczęciem lub w trakcie leczenia ortodontycznego, ortognatycznego (operacyjnego leczenia wad zgryzu) lub protetycznego.

aline_sygnet_2

Zapewniamy indywidualne podejście do Pacjenta, dbając
o jego potrzeby i oczekiwania. W naszym Centrum wszyscy niezbędni specjaliści są na miejscu i współpracują ze sobą na każdym etapie procesu leczenia naszych Pacjentów.

Cennik

Fizjoterapia

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Polega na dokładnym badaniu układu ruchu narządu żucia, w skład którego wchodzą mięśnie oraz stawy, a także bardzo dokładnej rozmowie z Pacjentem dotyczącej dolegliwości, nawyków i urazów występujących szczególnie w obrębie głowy, szyi i obręczy barkowej.

250

Fizjoterapia stomatologiczna

Jest najczęściej serią spotkań z fizjoterapeutą, podczas których przeprowadzana jest terapia. Jest to bardzo często forma powiązania ze sobą terapii manualnej, masażu, nauki automasażu oraz ćwiczeń, a także np. tapingu.

250

W Centrum Aline akceptujemy karty płatnicze:

aline_visa
aline_mastercard
aline_applePay
aline_gpay

Przedstawione ceny wyrażone są w polskich złotych, mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Mateusz Grulkowski

fizjoterapia stomatologiczna

Drodzy Pacjenci,

Aline – Centrum Nowoczesnej Ortodoncji i Stomatologii, znajduje się w pięknym obszarze Starej Oliwy, przy brukowanej ulicy Kaprów.

Osoby dojeżdżające samochodem:

– sugerujemy pozostawienie swojego samochodu przy ulicach Kaprów, Obrońców Westerplatte, Adama Asnyka albo Jana Husa

– parking: przy dworcu PKP Oliwa, przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego

– uwaga: na terenie Starej Oliwy obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania

Osoby dojeżdżające tramwajem lub autobusem:

– nasze Centrum znajduje się 50 m od pętli tramwajowej oraz przystanków autobusowych

Osoby dojeżdżające SKM’ką:

– polecamy wysiąść na stacji Gdańsk Oliwa, a następnie spacerem udać się ulicą Poczty Gdańskiej w kierunku Alei Grunwaldzkiej, po przejściu której nasze w budynku po lewej stronie znajduje się nasze Centrum

Wejście do budynku:

– od ulicy Kaprów

– nasze Centrum znajduje się na I piętrze

– w budynku jest całodobowe ochrona, która pomoże Państwu trafić do gabinetu

– budynek, jak i dojście do dojście do lokalu jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

– dodatkowo, w naszym Centrum znajduje się w pełni wyposażona łazienka dla osób niepełnosprawnych